Ünlü Yorumcu Doğan ve Avcı’ya Verdi Veriştirdi! “Biz kaybetmeyi sevmeyiz Trabzonlular olarak”

İçerde Galatasaray’a 5-1, deplasmanda da Rizespor’a 1-0 kaybeden Trabzonspor ölü toprağı üzerinden atmaya çalışıyor.
Şampiyon olunan sezonun ardından adeta yokuş aşağıya giden bordo mavililer alınan son iki mağlubiyet sonrası eleştirilerin odağı oldu.
Özellikle Abdullah Avcı’nın yeniden Trabzonspor’un başına geçmesiyle bir ivme yakalayan takım, yeniden düşüşe geçti.
Oyuncuların kötü performansları yanı sıra takımdaki kötü yönetim de eleştiri konusu oldu.
Öyle ki Başkan Ertuğrul Doğan, yaşanan kötü gidişatın sebebi olarak gösteriliyor.
Konu hakkında TRT Spor ekranlarında konuşan Kaya Çilingiroğlu bordo mavililerin düştüğü bu durumu değerlendirdi.
Abdullah Avcı’ya Sert EleştirilerÇilingiroğlu Abdullah Avcı’nın takımdan haberi olmadığını dile getirerek, “diyorlar ki Bakasetas ne olacak? Aynen seyrettim ben, ‘Bakasetas’ın ağrıları vardı o yüzden oynamıyordu’ eğer gerekirse görev vereceğiz. Şimdilik burada dedi Abdullah Avcı. Maça giriyor Bakasetas maç bitiyor, Maçtan sonra Bakasetas veda açıklaması yapıyor. Böyle bir şey olabilir mi arkadaş yav. Senin demek ki dünyadan haberin yok Abdullah Hoca” diyerek tecrübeli çalıştırıcıyı eleştirdi.
Daha sonra Trabzonspor’un şampiyonluk sonrası sert düşüşüne değinen Çilingiroğlu, kulübün kötü yönetilmesini eleştirdi.
“Bir Takım Bu kadar Mı Baş Aşağıya Gider”Çilingiroğlu, “Trabzonspor şampiyon oldu şampiyonlar ligine gitti. Bir takım bu kadar mı baş aşağıya gider” dedi.
Eleştirilerine devam eden TRT Spor yorumcusu, “Abdullah Avcı gönderilmeden biz geçiş dönemindeyiz deniliyordu. Gitti geldi geçiş dönemindeyiz deniyor. Bir de bir ton da gelir sağladın” ifadelerini kullandı.
“Trabzonspor’u Efsane Yapan Geri Dörtlüsüdür”Takımın şampiyonluk sezonun ardından kadrosunun vasatlaştığını hatta o sezon defans hattının alarm verdiğini aktaran Kaya Çilingiroğlu, “Trabzonspor’u efsane yapan geri dörtlüsüdür” dedi.
“Biz kaybetmeyi sevmeyiz Trabzonlular olarak”Çilingiroğlu ayrıca, “Biz kaybetmeyi sevmeyiz Trabzonlular olarak. Taşa tekme atarız yürürken. Bulamıyorsunuz diye kaç kere dedim. Bir defans kuramadı” sözlerini sarf etti.
Kaynak: gunebakis.com.tr