Valilik O İlçe İçin Kar Tatilini Resmen Açıkladı!

Giresun Valiliği hafta sonu etkili olan kar yağışının ardından binlerce öğrencinin merakla beklediği kar tatili için kararını açıkladı. Giresun Valiliğinden yapılan açıklamada, “Kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla 15 Ocak 2024 Pazartesi Günü İl Genelindeki Eğitim Öğretim Durumu aşağıda belirtilmiştir.
Giresun’da Eğitim – Öğretime Ara VerildiBuna göre; Çanakçı İlçesinde kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle tüm eğitim kademelerinde eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir.
Espiye, Tirebolu, Görele ve Eynesil ilçelerinde (Ören Beldesi dahil) köy okullarında eğitim öğretime 1 (gün) süreyle ara verilmiştir.
Bu ilçelerin merkezlerinde bulunan okullarımızda ise eğitim öğretime devam edilecek olup, Taşımalı Eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz ise 1 (bir) gün izinli sayılacaklardır.
 Doğankent ve Güce ilçesinde (Köyler dahil) okullarımızda eğitim öğretime devam edilecek olup, Taşımalı Eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz 1 (bir) gün izinli sayılacaklardır. İlgililere duyurulur.” ifadelerine yer verildi.