Yerel Seçimler Öncesi Dernekpazarı

Dernek Pazarında seçim öncesi sessizlik hakim. Uzunca bir süredir AKP’ nin aday adayları ile hızlı bir ivme kazanmış birbirinden değerli bürokrat ve iş insanlarının AKP’ den aday adayı olma ve kendilerini tanıtma süreçlerini dikkatle izlemeye devam ediyoruz.
Muhalefetin sessiz ve derinden hareket etmesi iyi bir politika mıdır yoksa Ak partinin ekmeğine yağ sürecek bir handikap mı olacak henüz belli değil.
Ülke genelinde muhalefetin sürekli her konuda şikayetçi olup diğer yandan elle tutar bir çözüm politikasına sahip olmayışı gibi aday çıkaramama beceriksizliği de Dernek Pazarın da makus talih olarak göze çarpıyor.
Diğer taraftan Ak parti aday adaylarına baktığımızda; aday adaylarının tamamına yakını halk tarafından sevilen sosyal yaşamlarında örnek, iş yaşamlarında ise kariyer basamaklarını tırmanmış ve başarılarla anılan bürokrat veya iş insanlarından oluşan bir ordu gibi ne yaptığını, hangi göreve talip olduğunu bilen bir lisanı hal ile beklemedeler.
Bu başarılı organizasyonun başında da yıllardır ilçe başkanlığı koltuğuna değer katan halkın her kesimi tarafından sevilen ve övülen, her daim halk la iç içe olan aynı zamanda ilçede bir diş polikliniği sahibi Diş Hekimi Abdullah Akgül bulununca daha önce olduğu gibi bu seçimden de rekor bir oy oranıyla çıkma olasılığını artırıyor.
Ak Parti’nin bir önceki ilçe başkanı Zeki Avni Usta’nın yeniden bağımsız aday olarak seçime katılıyor oluşu ise halk tarafından taktirle karşılanıyor.
Gelelim mevcut başkan Mehmet Aşık bey’ e;
Son iki yerel seçimde gösterdiği başarıyla başkan seçilmeyi başaran Mehmet Aşık’ın bu seçimde de aday olması olası görünüyor. Seçildiği 2014 yılından bu yana Dernek Pazarına getirdiği hizmetlerin yanında, kendisi halkla iletişimi ile ön plana çıkıyor. İlk seçimini %52 oy oranıyla kazanan Mehmet Aşık 2019 yılında yapılan seçimleri de %72 oy oranıyla açık ara farkla kazanarak hizmetlerinin karşılığını sandıkta almıştı. Seçimlerde gösterdiği başarılı grafik bir yana hizmetlerini şehrin otantik dokusuna dokunmadan, sunuyor olması da kendisini bir adım daha öne atıyor denilebilir!
Aday yapılması durumunda kazanacağına kesin gözüyle bakılırken yeni bir rekor kırıp kıramayacağını hep birlikte yaşayarak göreceğiz.