Zeki Avni Usta Millet İttifakı adaylığını tanıttı

Dernekpazarı’nda merakla beklenen Millet İttifakı adayı Zeki Avni Usta, Saadet Partisi İl Başkanı Şakir Şahintaş ve Saadet Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Yakuphan’ın katılımıyla düzenlenen bir tanıtım toplantısında adaylığını resmi olarak duyurdu. Toplantıda yoğun bir katılımın olduğu gözlendi.Başkan Usta, adaylığını açıklarken yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:
“Değerli Hazirun, Değerli Hemşehrilerim,Aylar öncesinden Dernekpazarı Belediye Başkanlığı adaylığımı hemşehrilerimize açıklamıştım. Bağımsız aday olma yönünde bir düşüncem vardı. Dernekpazarı’nda ilçemiz hizmet alamama ve geriye doğru bir gidişat var. Siyasi olarak ilçemizin en güçlü olduğu dönemi değerlendiremeyen, fırsatını kaçıran bir belediye yönetimi mevcut. Mazeretten başka bir şey üretmeyen, hep bir bahane ile iki dönemi bitirdiler.

Yönetilemeyen, hizmet veremeyen bir belediye yönetimi mevcut. Buna kayıtsız kalmayan üç siyasi parti ilçe başkanlarımız ve bir grup arkadaşımız bize bir öneri getirdi. Dernekpazarı’nda bu kötü gidişe dur demek için birlik olalım dediler. Artık Dernekpazarı Belediye Başkanlığı siyasi görüşten öteye geçmiştir. Dernekpazarı birilerinin egolarını tatmin etme yeri değildir. Buna hemşehrilerimizin dur deme vakti gelmiştir. Gerekli tepkiyi hep birlikte, el ele ötekileştirmeyen şekilde vermeliyiz. Hemşehrilerimiz iradesini kullanmalarını buna karşı omuz omuza olmalıyız. İcraat makamı olan Belediye Başkanlığı için Saadet Partisinden aday olma kararı aldık. Hemşehrilerimizin bizi takip etmesi, bize aday olmamız konusunda moral vermesi, aday olmak yolunda katkı sağladı. Benim de hemşehrilerimden beklentim ilçemiz için iradenizi kullanın. İlçemizin için projeleri olan, ilçemizi fiziki ve sosyal değişim yapacak, mezra görüntüsünden kurtaracak, topluma adil ve eşit hizmet sağlayan, ilçesinde ikamet eden, ilçesinin insanı ile oturup kalkan, ilçesinin sorunlarına hakim adaya oy vermesidir.
İlçemizin sorunlarının çözümünü biz sağlayacağımıza inanıyorum. Siyasette edindiğimiz deneyim, birikim ve çevremiz ile kendime duyduğum güvenle ve güçlü bir Belediye Meclisi kadrosu ile icraat makamı olan Belediye Başkanlığına Saadet Partisinden aday oldum. İlçemiz için fedakarlık yapıp öncü olan CHP İlçe Başkanımız Sayın Süleyman Cansız’a, İYİ Parti İlçe Başkanımız Sayın Cevdet Cemal Cansız’a, Saadet Partisi İlçe Başkanımız Sayın Memduh Saygılı’ya ve yönetimlerine, üyelerine, kanaat önderlerimize, fikir ve öneri veren herkese tek tek teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.”
Zeki Avni Usta’nın bu açıklamalarının ardından toplantıya katılanlar, adaylarına destek mesajları vererek, Dernekpazarı için birlik ve beraberlik çağrısı yaptılar.