Trabzon’da yaşanan heyelan nedeniyle o yol ulaşıma kapandı! İşte Bölgedeki Kapalı Yollar..

Karayollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Birçok yol kesiminde üstyapı onarımı, yenileme ve genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Bu nedenle, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.
Karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım!
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu günlük genel yol durumu bilgileri doğrultusunda her sabah günün yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını bizimle takip edebilirsiniz. Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin yol çalışmalarını okumadan lütfen trafiğe çıkmayın.
Bugünkü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün hazırlayıp sunduğu, Trabzon yollarına bağlı illerde yapılan yol çalışmaları..
ÇALIŞMA YAPILAN YOLLAR- Trabzon-Maçka yolunun 1-2.km.leri arasında üstyapı onarım ve düzenleme çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Trabzon-Maçka istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. (23.01.2024)
– Yanbolu Atayurt yolunun 16. km. sinde meydana gelen heyelan sonucu 22.01.2024 günü saat 12:00 de yol trafiğe kapanmış olup ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
KAR VE TİPİDEN KAPALI YOLLAR BUGÜN GENEL YOL DURUMU VE KAPALI YOLLARKarayolları Genel Müdürlüğü (23.01.2024)1- Sakarya-Hendek yolunun 4-5.km.leri arasındaki Pekşenler Kavşağında köprülü kavşak yapım çalışması nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
2- İzmir-Aydın Otoyolunun 1-4.km.leri arasında Aydın Şehir Hastanesi bağlantı yolu otoyol kesişim köprüsü çalışması nedeniyle İzmir-Aydın istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Aydın-İzmir istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
3- Ermenek-Mut yolunun13-14.km.leri arasında (Kayaönü Köyü-Çamlıca Köyü arası) yol yapım çalışmaları nedeniyle 23.01.2024 Salı günü 10:00-16:00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılacaktır. Bu yolu kullanacak sürücülerin Ermenek-Bucakkışla-Karaman-Mut güzergahını kullanmaları gerekmektedir.
4- Seben Ayr.- Nallıhan-Beypazarı yolunun 37-38.km.leri arasında Çayırhan Tüneli bağlantı yolları yapım çalışmaları nedeniyle, ulaşım servis yolundan kontrollü olarak sağlanmaktadır.
5- Taşucu-Silifke-Erdemli yolunun 17-18.km.leri arasında bulunan Yeşilovacık T-1 Tüneli Girişi mevkiinde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.
6- Vezirköprü-Durağan yolunun 5-8.km.leri arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
7- Trabzon-Maçka yolunun 1-2.km.leri arasında üstyapı onarım ve düzenleme çalışması nedeniyle bölünmüş yolun Trabzon-Maçka istikametinde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
8- Konya-Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikameti sağ tüpü bakım onarım çalışmaları nedeniyle kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
9- İnegöl-Bozüyük yolunun 32-36.kmleri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
10- Karabük-Kastamonu yolunun 9-11.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.