Trabzon’dan Hain Saldırı Sonrası Terör Mesajı: “Son Terörist Yok Edilene Kadar…”

Milli Savunma Bakanlığı PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırı sonucu 5 Mehmetçiğimizin şehit olduğunu açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kuzey Irak’ın Metina bölgesindeki üs noktalarına saldırı yapıldı.
Teröristlerin Saldırısı Sonucu 5 Askerimiz Şehit OlduPKK’lı teröristlerce düzenlenen hain saldırı sonucu 5 askerimiz şehit oldu. Öte yandan saldırı sonucu 8 askerimizin de yaralandığı öğrenildi.
Şehit haberi sonrası Trabzon Valisi Aziz Yıldırım’dan Taziye mesajı geldi. Yıldırım, “Pençe-Kilit Bölgesi’nde hain terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlar esnasında bu akşam şehadete erişen askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve metanet, Yüce Milletimize başsağlığı diliyor, yaralı askerlerimize de Yüce Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum. Teröre destek verenlere, terörden medet umanlara karşı Devlet olarak mücadelemiz, son terörist yok edilene kadar sürecektir” dedi.
Trabzon Milletvekilinden Şehitler İçin BaşsağlığıÖte yandan hain saldırıya bir tepki de Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez’den geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Suiçmez, “Pençe-Kilit harekat bölgesinde hain terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan kahramanlarımıza rahmet, yakınlarına sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.  
Trabzon Emniyeti de Başsağlığı DilediMilli Savunma Bakanlığının açıklaması sonrası Trabzon Emniyeti de başsağlığı mesajı yayınladı.
Emniyetten yapılan açıklamada, “12 Ocak 2024 tarihinde Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde sızma girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabırlar dileriz” ifadeleri yer aldı.
Kaynak: gunebakis.com.tr